Մանկական Նոր Ալիք 2013

Վիքիպեդիայից՝ ազատ հանրագիտարանից
Jump to navigation Jump to search

Մանկական Նոր Ալիք 2013 (անգլ.՝ New Wave Junior 2013, լատիշ․՝ 2013. gada Jaunais Vilnis), «Մանկական Նոր Ալիք» ամենամյա միջազգային վեցերորդ մրցույթ-փառատոնը, որի եզրափակիչը տեղի է ունեցել 2012 թվականի օգոստոսի 18-22-ը Ղրիմի «Արտեկ» մանկական միջազգային կենտրոնում: Փառատոնն ուղիղ հեռարձակմամբ չի ցուցադրվել, մրցույթի հեռուստատեսային տարբերակը ցուցադրվել է «Ռոսիա 1» հեռուստաալիքով 2013 թվականի օգոստոսի 23-25-ը[1]:

Մասնակիցներ[խմբագրել | խմբագրել կոդը]

Անուն, ազգանուն Երկիր 1-ին օր 2-րդ օր Արդյունք
Սուադա Ալեքպերովա {{{2}}} Ադրբեջան 92 92 184
Էլինա Չոլախյան {{{2}}} Հայաստան 94 92 186
Զինաիդա Կուպրիանովիչ {{{2}}} Բելառուս 97 94 191
Բոլաթ Բատիրբաև {{{2}}} Ղազախստան 93 94 187
Կատրինա Պաուլա Դիրինգա {{{2}}} Լատվիա 97 96 193
Պաուլինա Սքրաբիտե {{{2}}} Լիտվա 98 98 196
Դիանա Խիտարովա Flag of Russia.svg Ռուսաստան 98 98 196
Սոֆյա Ֆեոդորովա Flag of Russia.svg Ռուսաստան 96 96 192
Վլադ Կոստարև Flag of Russia.svg Ռուսաստան 93 93 186
Մնաս բարով, երիտասարդությու՛ն Flag of Russia.svg Ռուսաստան 92 88 180
Սաբինա Մուստաևա {{{2}}} Ուզբեկստան 96 99 195
Սոֆյա Տարասովա {{{2}}} Ուկրաինա 98 99 197
Նազարի Ստինյանսկի {{{2}}} Ուկրաինա 95 98 193
Շպռոտներ {{{2}}} Ուկրաինա 97 96 193
Միշել Բոյկո Flag of Israel.svg Իսրայել 91 91 182
Իրակլի Ինցիրկվելի {{{2}}} Վրաստան 95 96 191

Ձևաչափ[խմբագրել | խմբագրել կոդը]

Հաղորդավարներ[խմբագրել | խմբագրել կոդը]

Մրցույթի հաղորդավարները նորից եղել են Լեռա Կուդրյավցևան, Դոմինիկ Ջոքերը, Իվան Դորնը, Կրիստինա Սվետլիչնայան և Քրիստինա Չակվետաձեն, Սոֆյա Դոլգանովան, Սոֆյա Լափշակովան, Լիպան: Հաղորդավարների կազմ են հրավիրվել Պավել Արտյոմովը և Ստանիսլավ Կոստյուշկինը:

Ժյուրիի կազմ[խմբագրել | խմբագրել կոդը]

Ժյուրիի կազմում եղել է 10 մարդ.

Մրցութային առաջին օր[խմբագրել | խմբագրել կոդը]

Երկիր Ներկայացուցիչ Երգ Միավորներ Տեղը մրցութային օրում
1 Ռուսաստան Ռուսաստան Վլադ Կոստարև «До свиданья, мама» 93 6
2 Լատվիա Լատվիա Կատրինա Պաուլա Դիրինգա «The Greatest Love of All» 97 2
3 Ղազախստան Ղազախստան Բոլատ Բատիրբաև 93 6
4 Ռուսաստան Ռուսաստան Սոֆյա Ֆեոդորովա «Я падаю в небо» 96 3
5 Ռուսաստան Ռուսաստան Դիանա Խիտարովա «Euphoria» 98 1
6 Ուկրաինա Ուկրաինա Նազարի Ստինյանսկի «Марічка» 95 4
7 Ադրբեջան Ադրբեջան Սուադա Ալեքպերովա «На большом воздушном шаре» 92 7
8 Հայաստան Հայաստան Էլինա Չոլախյան «Hurt» 94 5
9 Լիտվա Լիտվա Պաուլինա Սկրաբիտե «Let It Be» 98 1
10 Ուզբեկստան Ուզբեկստան Սաբինա Մուստաևա «По дороге на юг» 96 3
11 Վրաստան Վրաստան Իրակլի Ինցիրկվելի «Но зато мой друг лучше всех играет блюз» 95 4
12 Իսրայել Իսրայել Միշել Բոյկո «My Little Yellow Basket» 91 8
13 Բելառուս Բելառուս Զինաիդա Կուպրիանովիչ «Песня простая» 97 2
14 Ուկրաինա Ուկրաինա Սոֆյա Տարասովա «Намалюю тобі зорі» 98 1
15 Ուկրաինա Ուկրաինա «Շպռոտներ» խումբ «Розпрягайте, хлопці, коней» 97 2
16 Ռուսաստան Ռուսաստան «Մնաս բարով, երիտասարդությու՛ն» զուգերգ «Ленинградский Рок-Н-Ролл» 92 7

Մրցութային երկրորդ օր[խմբագրել | խմբագրել կոդը]

Երկիր Ներկայացուցիչ Երգ Միավորներ Տեղը մրցութային օրում
1 Ղազախստան Ղազախստան Բոլատ Բատիրբաև «Ангел» 94 4
2 Իսրայել Իսրայել Միշել Բոյկո «Hallelujah» 91 7
3 Վրաստան Վրաստան Իրակլի Ինցիրկվելի «Где ты, милая» 96 3
4 Ռուսաստան Ռուսաստան Դիանա Խիտարովա «Замок из дождя» 98 2
5 Ռուսաստան Ռուսաստան Վլադ Կոստարև «Fashion girl» 93 5
6 Ուկրաինա Ուկրաինա Նազարի Ստինյանսկի «Torna a Surriento» 98 2
7 Ուզբեկստան Ուզբեկստան Սաբինա Մուստաևա «Smile» 99 1
8 Հայաստան Հայաստան Էլինա Չոլախյան «Վերադարձ» 92 6
9 Ռուսաստան Ռուսաստան Սոֆյա Ֆեոդորովա 96 3
10 Լատվիա Լատվիա Կատրինա Պաուլա Դիրինգա «Чарли» 96 3
11 Ռուսաստան Ռուսաստան «Մնաս բարով, երիտասարդությու՛ն» զուգերգ «Felicità» 88 8
12 Բելառուս Բելառուս Զինաիդա Կուպրիանովիչ «Я Твоя» 94 4
13 Լիտվա Լիտվա Պաուլինա Սկրաբիտե «Meilė akla» 98 2
14 Ուկրաինա Ուկրաինա Սոֆյա Տարասովա «Baby» 99 1
15 Ուկրաինա Ուկրաինա «Շպռոտներ» խումբ «Учат в школе» 96 3
16 Ադրբեջան Ադրբեջան Սուադա Ալեքպերովա «Azərbaycan» 92 6

Հաղթողներ[խմբագրել | խմբագրել կոդը]

  • 1-ին հորիզոնական՝ Սոֆյա Տարասովա (Ուկրաինա)
  • 2-րդ հորիզոնական՝ Պաուլինա Սկրաբիտե (Լիտվա)
  • 2-րդ հորիզոնական՝ Դիանա Խիտարովա (Ռուսաստան)
  • 3-րդ հորիզոնական՝ Սաբինա Մուստաևա (Ուզբեկստան)
  • 4-6. Կատրինա Պաուլա Դիրինգա (Լատվիա)
  • 4-6. Նազարի Ստինյանսկի (Ուկրաինա)
  • 4-6. Շպռոտներ (Ուկրաինա)
  • 7. Սոֆյա Ֆեոդորովա (Ռուսաստան)
  • 8-9. Զինաիդա Կուպրիանովիչ (Բելառուս)
  • 8-9. Իրակլի Ինցկիրվելի (Վրաստան)
  • 10. Բոլատ Բատիրբաև (Ղազախստան)
  • 11-12. Էլինա Չոլախյան (Հայաստան)
  • 11-12. Վլադ Կոստարև (Ռուսաստան)
  • 13. Սուադա Ալեքպերովա (Ադրբեջան)
  • 14. Միշել Բոյկո (Իսրայել)
  • 15. Մնաս բարով, երիտասարդություն (Ռուսաստան)

Փառատոնի ծրագիր[խմբագրել | խմբագրել կոդը]

Մրցույթի համերգային մասի շրջանակներում բեմում ելույթ են ունեցել ռուս և ուկրաինացի բազմաթիվ հայտնի արտիստներ՝ Պոտապ և Նաստյա զուգերգը, Դոմինիկ Ջոքերը, Իվան Դորնը, Պոլինա Գագարինան, Վլադիմիր Պրեսնյակովը, Վալերիան և այլք[1]:

Հետաքրքիր փաստեր[խմբագրել | խմբագրել կոդը]

  • Սա «Մանկական Նոր Ալիքի» առաջին մրցույթն է, որում մրցանակներից մեկը բաժանվել է մի քանի մասնակցի միջև:

Ծանոթագրություններ[խմբագրել | խմբագրել կոդը]

Արտաքին հղումներ[խմբագրել | խմբագրել կոդը]