Ավստրալիայի բաց առաջնության խառը զուգախաղ 2015

Վիքիպեդիայից՝ ազատ հանրագիտարանից
Jump to navigation Jump to search
2015 թվականի Ավստրալիայի բաց առաջնություն
Tennis pictogram.svg
Եզրափակիչ
Հաղթող   Շվեյցարիա Մարտինա Հինգիս
Հնդկաստան Լեանդեր Պաես

Ֆրանսիա Կրիստինա Մլադենովիչ
Կանադա Դանիել Նեստոր
Հաշիվ   6–4, 6–3
Մրցաշար
Մենախաղ   տղամարդիկ   կանայք  
Զուգախաղ   տղամարդիկ   կանայք   խառը
2014←Ավստրալիայի բաց առաջնություն→2016
Խառը զուգախաղի մրցաշարի հաղթող Մարտինա Հինգիսը
Խառը զուգախաղի մրցաշարի հաղթող Լեանդեր Պաեսը

Ավստրալիայի բաց առաջնության խառը զուգախաղ 2015, թենիսի խառը զուգախաղի մրցաշար, թենիսի հիմնական՝ Մեծ Սաղավարտի, մրցաշարերից մեկը։ Անց է կացվել 2015 թվականի հունվարի 19-ից մինչև փետրվարի 1-ը, Մելբուրնի «Melbourne Park» («Մելբուրն պարկ») համալիրում, Ավստրալիա։

Մրցաշարի հաղթողներ են դարձել Մարտինա Հինգիսը և Լեանդեր Պաեսը, ովքեր դասակարգված էին 7-րդ համարի տակ և եզրափակիչում առավելության են հասել նախորդ տարվա մրցաշարի հաղթողներ Կրիստինա Մլադենովիչի և Դանիել Նեստորի նկատմամբ։ Հինգիսը և Պաեսը ամբողջ մրցաշարի ընթացքում մրցակիցներին չեն զիջել ոչ մի սեթ, բոլորի նկատմամբ առավելության հասնելով երկու սեթում։

Դասակարգում[խմբագրել | խմբագրել կոդը]

  1. Հնդկաստան Սանիա Միրզա / Բրազիլիա Բրունո Սոարես (Կիսաեզրափակիչ)
  2. Սլովենիա Կատարինա Սրեբոտնիկ / Բրազիլիա Մարսելո Մելո (Քառորդ եզրափակիչ)
  3. Ֆրանսիա Կրիստինա Մլադենովիչ / Կանադա Դանիել Նեստոր (Եզրափակիչ)
  4. Չեխիա Անդրեա Հլավաչկովա / Ավստրիա Ալեքսանդր Պեյա (Քառորդ եզրափակիչ)
  5. Զիմբաբվե Կարա Բլեյք / Կոլումբիա Խուան Սեբաստիան Կաբալ (Քառորդ եզրափակիչ)
  6. Ղազախստան Յարոսլավա Շվեդովա / Սերբիա Նենադ Զիմոնիչ (Առաջին շրջան)
  7. Շվեյցարիա Մարտինա Հինգիս / Հնդկաստան Լեանդեր Պաես (Հաղթող)
  8. Չեխիա Կվետա Պեշկե / Լեհաստան Մարցին Մատկովսկի (Առաջին շրջան)

Հատուկ հրավիրվածներ (WC)[խմբագրել | խմբագրել կոդը]

  1. Ավստրալիա Դարյա Գավրիլովա / Ավստրալիա Լյուկ Սևիլ (Երկրորդ շրջան)
  2. Ավստրալիա Յարմիլա Գայդոշովա / Հնդկաստան Մահեշ Բհուպատի (Առաջին շրջան)
  3. Ավստրալիա Քեյսի Դելակուա / Ավստրալիա Ջոն Պիրս (Քառորդ եզրափակիչ)
  4. Ավստրալիա Մաշա Յովանովիչ / Ավստրալիա Սեմ Թոմփսոն (Առաջին շրջան)
  5. Սլովենիա Անդրեա Կլեպաչ / Ավստրալիա Կրիս Գուչիոնե (Երկրորդ շրջան)
  6. Ավստրալիա Արինա Ռոդիոնավա / Բելառուս Մաքսիմ Միրնի (Առաջին շրջան)
  7. {{{2}}} Չժան Կայչժեն / Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետություն Չժան Ցզե (Երկրորդ շրջան)

Հիմնական ցանց[խմբագրել | խմբագրել կոդը]

  • Հապավումներ
    • Q - Որակավորված
    • WC - Wild card, Ջոկեր
    • LL - Երջանիկ անհաջողակ
    • PR - Պաշտպանված վարկանիշ

Քառորդ եզրափակիչ[խմբագրել | խմբագրել կոդը]

Թենիսիստ Թենիսիստ Հաշիվ
1 Հնդկաստան Սանիա Միրզա
Բրազիլիա Բրունո Սոարես
WC Ավստրալիա Քեյսի Դելակուա
Ավստրալիա Ջոն Պիրս
6-2, 6-2
3 Ֆրանսիա Կրիստինա Մլադենովիչ
Կանադա Դանիել Նեստոր
5 Զիմբաբվե Կարա Բլեյք
Կոլումբիա Խուան Սեբաստիան Կաբալ
6-2, 6-3
7 Շվեյցարիա Մարտինա Հինգիս
Հնդկաստան Լեանդեր Պաես
4 Չեխիա Անդրեա Հլավաչկովա
Ավստրիա Ալեքսանդր Պեյա
6-3, 6-1
{{{2}}} Սե Շուվեյ
Ուրուգվայ Պաբլո Կուէվաս
2 Սլովենիա Կատարինա Սրեբոտնիկ
Բրազիլիա Մարսելո Մելո
6-1, 6-2

Կիսաեզրափակիչ[խմբագրել | խմբագրել կոդը]

Թենիսիստ Թենիսիստ Հաշիվ
1 Հնդկաստան Սանիա Միրզա
Բրազիլիա Բրունո Սոարես
3 Ֆրանսիա Կրիստինա Մլադենովիչ
Կանադա Դանիել Նեստոր
6-3, 2-6, [8-10]
7 Շվեյցարիա Մարտինա Հինգիս
Հնդկաստան Լեանդեր Պաես
{{{2}}} Սե Շուվեյ
Ուրուգվայ Պաբլո Կուէվաս
7-5, 6-4

Եզրափակիչ[խմբագրել | խմբագրել կոդը]

Թենիսիստ Թենիսիստ Հաշիվ
3 Ֆրանսիա Կրիստինա Մլադենովիչ
Կանադա Դանիել Նեստոր
7 Շվեյցարիա Մարտինա Հինգիս
Հնդկաստան Լեանդեր Պաես
4-6, 3-6

Ծանոթագրություններ[խմբագրել | խմբագրել կոդը]

Աղբյուրներ[խմբագրել | խմբագրել կոդը]