Երևանն է կանչում երգի մրցույթ 2012

Վիքիպեդիայից՝ ազատ հանրագիտարանից
Երևանն է կանչում երգի մրցույթ 2012
Ամսաթվեր
1-ին օր 10 Հոկտեմբեր, 2012
2-րդ օր 11 Հոկտեմբեր, 2012
3-րդ օր 12 Հոկտեմբեր, 2012
Անցկացման վայր
Վարողներ էմմի
Մհեր Մեսրոպյան
Անդրե
Հասմիկ Կարապետյան
Լանա Խաչատրյան
Էրիկ
Գործադիր տնօրեն “Էմմի-Բի” պրոդյուսերական ընկերության
Հյուրընկալող
հեռուստաալիք
Public Television of Armenia.svg Հ1
Անցկացման վայր Երևան, Հայաստան
Մասնակցություն
Երկրների թիվ 16
Առաջնելույթ Հայաստան Հայաստան,
Լատվիա Լատվիա,
Ուկրաինա Ուկրաինա,
Բելառուս Բելառուս,
Լեհաստան Լեհաստան,
Իսրայել Իսրայել,
Ռուսաստան Ռուսաստան,
Իսպանիա Իսպանիա,
Մոլդովա Մոլդովա,
Ռումինիա Ռումինիա,
Էստոնիա Էստոնիա,
Վրաստան Վրաստան,
Մալթա Մալթա,
Բուլղարիա Բուլղարիա,
Ղազախստան Ղազախստան
Քվեարկություն
Քվեարկության
համակարգ
Ժյուրիի անդամները
գնահատում են
յուրաքանչյուր երգը 1-10 սանդղակով
Բացում Բոլոր մասնակիցները հանդես են
եկել Արթուր Գրիգորյանի
Երևան երգով


«Երևանն է կանչում 2012 երգի մրցույթը» տեղի է ունեցել 2012 թվականի հոկտեմբերի 10-ից 13-ը Երևանի Գաբրիել Սունդուկյանի անվան ազգային ակադեմիական թատրոնում։ «Երևանն է կանչում 2012 երգի մրցույթը» տեղի է ունեցել 2012 թվականի հոկտեմբերի 10-ից 14-և Երևանի Գաբրիել Սունդուկյանի անվան ազգային ակադեմիական թատրոնում[1]։ Մրցութային 3 օրերի ընթացքում 16 երկրի 17 մասնակից ներկայացել են ազգային, համաշխարհային և հայկական երգերով։ Նրանց գնահատել են ժյուրիի 13 անդամները, որի նախագահն էր ՀՀ վաստակավոր արտիստուհի[2], ԱԺ պատգամավոր Շուշան Պետրոսյանը։[3]

Ժյուրիներ[խմբագրել]

Արդյունքներ[խմբագրել]

1-ին մրցութային օր[խմբագրել]

. Երկիր Արտիստ Միավոր
01 Լատվիա Լատվիա Յանիս Լեմեզիս 100
02 Ուկրաինա Ուկրաինա Ալինա Բաշկինա 103
03 Բելառուս Բելառուս Իգոր Վ-Դջե 93
04 Լեհաստան Լեհաստան Կարոլինա Սչեպանիկ 101
05 Իսրայել Իսրայել Հիլա բեն Դավիդ 103
06 Ռուսաստան Ռուսաստան Ալեքսանդր Ելովսկիխ 97
07 Իսպանիա Իսպանիա Քրիստին 88
08 Մոլդովա Մոլդովա Ալեքսանդր Շենդրիա 98
09 Ռումինիա Ռումինիա Օդրի Բիրկե 93
10 Էստոնիա Էստոնիա Դիանա Լիվենսոն 89
11 Վրաստան Վրաստան Սոփո Գելովանի 103
12 Հայաստան Հայաստան Անի Արզումանյան 104
13 Լիտվա Լիտվա Էվելինա Սաշենկո 101
14 Հայաստան Հայաստան Գրիգոր Կյոկչյան 92
15 Մալթա Մալթա Նիկոլ Ացուպարդի 91
16 Բուլղարիա Բուլղարիա Սլավինա Կալկանջիևա 94
17 Ղազախստան Ղազախստան Ալիշեր Կալիմով 108

3-ին մրցութային օր[խմբագրել]

. Երկիր Արտիստ Երգ Միավոր
01 Լիտվա Լիտվա Էվելինա Սաշենկո "Կորուստ թե գանձ" 116
02 Մալթա Մալթա Նիկոլ Ացուպարդի "Իմ անունը Հայաստան է" 115
03 Վրաստան Վրաստան Սոփո Գելովանի "Մասիս Տավուշեցի" 116
04 Լատվիա Լատվիա Յանիս Լեմեզիս "Էրեբունի-Երևան" 114
05 Իսպանիա Իսպանիա Քրիստին "Դեպի երկինք" 107
06 Լեհաստան Լեհաստան Կարոլինա Սչեպանիկ "Իմ սեր" 113
07 Մոլդովա Մոլդովա Ալեքսանդր Շենդրիա "Որտեղ գտնեմ քեզ" 116
08 103Էստոնիա Էստոնիա Դիանա Լիվենսոն "Կամուրջներ" 108
09 Ղազախստան Ղազախստան Ալիշեր Կալիմով "Հարսի շոր" 112
10 Ուկրաինա Ուկրաինա Ալինա Բաշկինա "Դլե յաման" 117
11 Բուլղարիա Բուլղարիա Սլավինա Կալկանջիևա "Հավատում եմ" 114
12 Ռուսաստան Ռուսաստան Ալեքսանդր Ելովսկիխ "Հայաստան" 116
13 Բելառուս Բելառուս Իգոր Վ-Դջե "Նոկծյուռն" 108
14 Ռումինիա Ռումինիա Օդրի Բիրկե "Ծով" 113
15 Հայաստան Հայաստան Անի Արզումանյան "" 114
16 Իսրայել Իսրայել Հիլա բեն Դավիդ "Հայաստան աշխարհ" 120

Ծանոթագրություններ[խմբագրել]